W dniu 16 listopada 2014 roku przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Fundacja Pasje, która opiekuje się ofiarami wypadków zaprosiła nas w roli eksperta od spraw bezpieczeństwa kierowców na organizowaną z okazji tego ważnego dnia imprezę zatytułowaną „Bezpieczeństwo idzie w ruch!”. Impreza odbyła się w sobotę w Domu Handlowym Arkadia w Warszawie.

Wzorowa organizacja i moc atrakcji spowodowały bardzo duże zainteresowanie osób odwiedzających w tych dniach Arkadię. Naszą dużą radość wzbudzili najmłodsi uczestnicy imprezy, którzy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w zajęciach z ratownictwa medycznego i licznych konkursach tematycznych. Kilka razy odnieśliśmy wrażenie, że wiedza dzieci z zakresu udzielenia pierwszej pomocy i prawidłowych reakcji w tych trudnych sytuacjach jest dużo większa niż dorosłych. Ale chyba nie należy się temu dziwić, gdyż w Polsce od długiego czasu wiele instytucji i fundacji w tym takich jak Fundacja Pasje promuje bezpieczeństwo i uczy dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Te inwestycje w edukację dzieci przynoszą skutek i to widać. Na zakończenie imprezy odbył się koncert Moniki Kuszyńskiej – piosenkarki i Ambasadorki wydarzenia.

Akademia Bezpiecznej Jazdy GOS prezentowała się z symulatorem dla kierowców. Na co dzień mamy do czynienia z kierowcami flotowymi, którzy szkoleni są na zlecenie swoich pracodawców ale to jak duże jest zainteresowanie profesjonalnym szkoleniami dla „normalnych” kierowców przerosło nasze oczekiwania. Okazuje się, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na fachową wiedzę i profesjonalną ocenę naszych umiejętności jako kierowców. Mieliśmy kolejkę chętnych którzy chcieli sprawdzić swoje czasy reakcji w warunkach pełnej koncentracji i w warunkach złożonych oraz poznać całkowity dystans hamowania. Kolejną ogromną atrakcją były prezentowane przez nas scenariusze wypadków oraz instruktarz co zrobić, aby ograniczyć ryzyko ich wystąpienia na drodze. Impreza była zaplanowana do godziny 17-tej. Jednak my z racji kolejki chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności skończyliśmy dopiero przed 19-tą.

Do tej pory wszyscy nam mówili, że osoby indywidualne nie są zainteresowane szkoleniami i za takie nie zapłacą. Okazuje się, że jest inaczej. Wiele osób potwierdzało nam, że wydatek równowartości jednego tankowania do pełna to nie jest duża inwestycja jeżeli otrzymujemy profesjonalne szkolenie dzięki któremu będziemy bezpieczniejsi na drodze. Specjalnie dla tych osób przygotowaliśmy ofertę szkolenia trwającego 120 minut i prowadzonego przez Krzysztofa Gosa – właściciela Akademii Bezpiecznej Jazdy GOS. Mamy też specjalną cenę dla osób które umówią się na szkolenie do 31 stycznia 2015 roku i podadzą hasło: „Bezpieczeństwo idzie w ruch”. Szczegóły szkolenia w ulotce.