• pokazujemy jaki jest czas reakcji kierowcy w warunkach pełnego skupienia oraz w sytuacjach złożonych. Jest to BARDZO WAŻNE, gdyż uświadamia kierowcy jaki dystans jest mu potrzebny do zatrzymania pojazdu. Ta wiedza wpływa bezpośrednio na ograniczenie wypadków spowodowanych najechaniem na tył innego pojazdu a tych w Polsce jest najwięcej.
  • sprawdzamy styl jazdy kierowcy wykorzystując scenariusze wypadków. Jest to SZCZEGÓLNIE WAŻNE, gdyż tylko w symulowanych warunkach możemy sprawdzić czy kierowca potrafi uniknąć wypadku. Jeżeli dochodzi do wypadku w czasie ćwiczenia na symulatorze to analizujemy jego przyczynę, pokazujemy błędy popełnione przez kierowcę i ćwiczymy tak, aby zmodernizować jego zachowania i aby wiedział jak na drodze uniknąć zagrożenia.
  • sprawdzamy umiejętności jazdy w warunkach nocnych. Jest to WAŻNE, ponieważ większość kierowców nie potrafi skutecznie wykorzystywać świateł drogowych do budowy systemu bezpieczeństwa a jazda w warunkach nocnych w polskich warunkach dotyczy praktycznie wszystkich.
  • oceniamy styl jazdy i zużycie paliwa. Jest to WAŻNE, bo ekonomiczna jazda to niższe zużycie paliwa i niższe koszty eksploatacji floty.
  • szkolimy kierowców w jednolitych i powtarzalnych warunkach. Jest to BARDZO WAŻNE, gdyż daje Menadżerowi Floty pełny i wiarygodny obraz kierowców. Pozwala dalej planować szkolenia dostosowując ich zakres do faktycznego zapotrzebowania poszczególnych kierowców.
  • jesteśmy przygotowani do szkoleń w siedzibie zleceniodawcy. Jest to WAŻNE, gdyż wiele firm nie może sobie pozwolić na wysłanie grupy kierowców na cały dzień i w jednym czasie. Nasze szkolenia nie tracąc na efektywności zajmują tylko 2 godziny przez co eliminujemy koszty całodniowej nieobecności w pracy i dojazdów jakie trzeba uwzględnić przy organizacji wyjazdowych całodziennych szkoleń.
  • nie dajemy dyplomów ukończenia szkolenia. Bo NIE JEST TO NAJWAŻNIEJSZE, dylom tak Kierowcy jak i Menadżerowi Floty nic nie daje. Po naszym szkoleniu Kierowca i Menadżer Floty otrzymują wielowymiarowe raporty o indywidualnych umiejętnościach kierowcy, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo na drodze oraz FEEDBACK po szkoleniu zawierający takie parametry jak: zachowanie dystansu, sygnalizowanie manewrów, ekonomikę jazdy, wykroczenia drogowe, stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Zgromadzone podczas naszego szkolenia dane pozwolą na obiektywne porównanie kierowców i wyznaczenie tzw. koszyka potrzeb, który będzie wyznacznikiem zakresu kolejnych szkoleń zlecanych przez firmę.