Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem zorganizowane w Warszawie przez MT Targi Polska były kolejną okazją zaprezentowania oferty szkoleń z zakresu bezpieczeństwa jazdy. Nasza ekspozycja obejmowała dwa symulatory: symulator samochodu i symulator motoroweru.

ULTRA CAR 1

Osoby odwiedzające nasze stoisko z dużym zainteresowaniem słuchały o stosowanych przez Akademię Bezpiecznej Jazdy GOS zasadach szkoleń kierowców przy wykorzystaniu profesjonalnych symulatorów bezpieczeństwa jazdy. Szczególną uwagę wśród odwiedzających nas przedstawicieli administracji samorządowej wzbudził symulator motoroweru na którym zaproszona przez nas uczennica pierwszej klasy gimnazjum 13 letnia Klara prezentowała cykl lekcji uczących zasad jazdy motorowerem i uczestnictwa w ruchu drogowym.

scooter_eclat_de_face

Pokazywane przez nas szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym adresowane dla młodzieży gimnazjalnej zostało bardzo pozytywnie odebrane. Zdecydowana większość uczestników naszego pokazu zgodziła się, że dla poprawy bezpieczeństwa na drodze konieczna jest właściwa edukacja skoncentrowana na ćwiczeniach w warunkach najbardziej zbliżonych do tych panujących na drodze. Symulator zawierający kompletne oprogramowanie, w tym scenariusze wypadków, został uznany za niezbędne narzędzie w edukacji przyszłych kierowców.

Jesteśmy przekonani, że nasze zaangażowanie w promowanie efektywnych metod szkolenia kierowców a w szczególności najmłodszych uczestników ruchu drogowego przyniesie skutek i profesjonalne symulatory bezpieczeństwa jazdy będą coraz częściej wykorzystywane do nauki jazdy.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Podczas targów dużo miejsca zostało poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W hali wystawienniczej znajdował się symulator dachowania, można było też przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się symulatory jazdy GOS Akademii Bezpiecznej Jazdy.

Jak tłumaczył Igor Chichłowski, dyrektor ds. promocji i marketingu, ogromne znaczenie ma edukacja zarówno młodzieży, jak i doświadczonych kierowców. – Kluczowe jest, aby kierowcy nie tylko doskonalili swoje umiejętności jazdy w rozumieniu szybkich manewrów, skrętów czy refleksu, ale także by budowali własny system bezpieczeństwa na drodze i potrafili przewidywać zdarzenia – powiedział. Podkreślał także, że korzystając z tego rodzaju urządzeń kierowca nie musi wyobrażać sobie danych sytuacji, gdyż po prostu ich doświadcza. – Pracując na symulatorach jesteśmy w stanie sprawdzić styl jazdy danego kierowcy, wyłapać popełniane błędy, skorygować je lub wyeliminować. Taka analiza jest bezcenna i daje możliwość zmiany złych nawyków podczas kierowania pojazdem – przekonywał Krzysztof Gos, właściciel firmy.

http://www.infrastruktura.info/images/stories/Informacje_prasowe/informacja_prasowa_Targi_Infrastruktura_podsumowanie_www.pdf

 O Targach:

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem są jedną z najważniejszych i najwszechstronniejszych imprez w Polsce poświęconych tej tematyce. Stanowią płaszczyznę dialogu i współpracy pomiędzy różnymi środowiskami zainteresowanymi rozwojem infrastruktury w naszym kraju. To także wyjątkowe miejsce spotkań z przedstawicielami sektora publicznego – zarządcami dróg wszystkich poziomów, administracji rządowej i samorządów.

Istotną częścią  targów jest cenny merytorycznie program imprez towarzyszących tworzony przy wsparciu kluczowych instytucji branżowych w tym przede wszystkim przy współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Instytutem Badawczym Dróg i Mostów czy Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa. Warto w nich uczestniczyć bo dają możliwość zdobycia unikalnej wiedzy, doskonalenia kwalifikacji zawodowych i praktycznych umiejętności.